Sisteminizi Hem Koruyan Hem Yedekleyen Tek Yöntem

Neyden bahsettiğimizi anladığınızı düşünüyoruz artık!

Şirket ve kurumlar için hayatı değer taşıyan veri, kurum içi veya dışı her türlü tehdide karşın oldukça savunmasızdır aslında. Zira, bu verilen kıymetini hayatımızda olduğu gibi kaybedince oldukça ağır biçimde anladığımızda ancak farkına varabiliyoruz. “Bize bir şey olmaz! “mantalitesi size işinizle ilgili hayati değer taşıyan konularda, büyük hatalar yaptırabilir. O yüzden, veri yedeklenmesi artık kurum içinde ara sıra yapsak iyi olur sınıfından, zaruri bir ihtiyaç sınıfına geçmek zorunda. Bunun en güzel örneklerinden birisi de geriye dönüşü olmayan hatalar veya suiistimallere maruz kalındığında karşımıza çıkıyor.

Yedeklerbuluta.com, size bu konuda hem pratik hem hızlı hem de güvenilir bir servis sunarak bu tip korku ve tehditlere karşı %100 ideal çözüm sunuyor.

Servis bizleri hangi tehditlerden korur?

Servis bizleri hangi tehditlerden korur?

Cloud (Bulut) veri yedekleme, hızlı ve her zaman erişilebilir güvenli verilerin saklandığı dijital bir depolamadır kısaca. Bu depolama, verilerinizi zamanlanmış, manuel veya siz farkında olmadan dahi zaman aralıklarında otomatik olarak yedekleyen harika bir teknoloji çözümü sunar.

 * Muhasebe verileri hem kurum içi hem de devlet kurumlarına karşı sorumluluğumuz göz önünde bulundurulduğunda ciddi bir kavramdır bizler için. Bu veriler, genellikle ön muhasebe ve ötesinde kullandığımız daha pratik çözümler sunan programlar aracılığı ile yapıldığı için, her zaman tehdit içerek bir unsura sahiptir. Bir anlık dalgınlık veya farkında olmadığınız bir hata, özellikle bu programları hedef alacak ciddi bir siber saldırıyı beraberinde getirebilir.

* Şirket verileri, genellikle iç yazışmalardan tutunda şirketimizin portföy bilgileri ve plan & projelerini kapsayan oldukça ciddi verilerin yer aldığı bir birikimdir. Deşifre, şantaj unsuru olarak art niyetli kişi veya gruplar tarafından oldukça sık suiistimal edilir. Müşteri datalarından tutunda, tüm ticari aksiyonlarınızın yer aldığı bu tip veriler, işletmeleri hem rakiplerine hem de sektöre karşı zor durumda bırakabilir.

* Hacker saldırıları, bir kurum için hayatı kabusa çevirebilir. Örneğin, web sitenizdeki tüm kullanıcılarınıza ait alışveriş ve KVKK kapsamında yer alan verileri bir gece ansızın başkalarının eline geçmiş olabilir. Bu tip sorunlarda, büyük itibar kayıplarıyla beraber iş hacminizde de ciddi düşüşlere sebep verecektir. O nedenle, veri güvenliği ve periyodik yedeklenme sizin için hayat kurtarıcı olacak.

* Fidye yazılım olarak bilinen Kripto virüsler, öncelikle verilerinizi hedef alır ve onları kullanılmaz hale getirir. Bu tür kötü niyetli yazılımlar, sizin karşınıza sürekli şu uyarıyı getirecektir: “XXXX $ parayı, şu hesaba gönderdiğinizde, verilerinizi geri alabilirsiniz.” İşiniz tamamen karşınızdaki kişi veya kişilerin insafına kaldı diyebiliriz. Genellikle, bu tip fidye istekleri maalesef karşılıksız kalır isteneni yapsanız bile. Bu da sizler için geri dönülmez ve üst üste gelen aksaklıkların ilk adımı olacaktır.

* GSM, E-posta, T.C. No’ları ve diğer kişisel veya kurumsal müşterilerin dataları, bir gün ansızın internette karşınıza gelebilir. Yasal yükümlülüğün yanı sıra, bu verilerin sızdırılmış olması sizleri her an istenmeyen sonuçlara götürebilir.

Bulut Veri Yedekleme bizleri bu tehditlere karşın nasıl korur?

Bulut Veri Yedekleme bizleri bu tehditlere karşın nasıl korur?

Amerika’yı tekrar keşfetmeye gerek yok! Senelerin verdiği güvenlik ve tehdit unsurlarıyla olan mücadele deneyimi, teknolojik anlamda hızlı ve daha az maliyetli çözümler üretmek sizlere sunuyoruz.

* Veri güvenliği, tek bir merkeze ya da kaynağa bağlı değildir. Bulut veri depolama, birçok farklı erişim ve depolama alanını komplike olarak sisteme dahil eder. Bu sayede, tek bir yerde depolama yerine alternatif birçok alanda, verileriniz tamamen güvende.

* Üstün teknoloji çözümü olan, veri şifreleme algoritması ile güvenlik sağlar. Bu sayede, izinsiz ve erişim imkânı olmayan hiçbir kullanıcı veya art niyetli kişi / kurumlar bu verilere erişemez.

* Neredeyse sınırı olmayan bir veri depolama alanı sunar. Bu sayede, Big Data (Büyük Veri), denilen ve analize dayalı binlerce GB boyutlarındaki verilerinizin dahi aynı rahatlık ve pratikle erişim ve yedeklenmesini sağlar. Veri formatlarının önemi yok, siz neyi güvende tutmak istiyorsanız o her zaman güvenle saklanır!

* “Tek tıkla” kavramı ne kadar kulağa hoş geliyor, değil mi? Evet, bu kadar basit aslında. Sahip olduğu sorunsuz ve stabil entegrasyonlar sayesinde, siz işinizin başındayken veya değilken bile, verileriniz kısa sürede backup (yedekleme) sistemi ile güvende.

* Restore edilmiş bu yedeklemeler, istenildiği zaman aralığında, istenildiği boyutta ve tamamen stabil biçimde, tekrar kullanılmak üzere export (dışa aktarma) yapılabiliyor. Bu sayede, ihtiyacınız olan her an, güvenle saklanan verileriniz kaldığınız yerden tekrar kullanıma açılabilir.

Güven, hız ve pratiklik üzerine dizayn edilmiş bu tarz servislerde, bir diğer önemli unsur ise ekonomik çözümler üretebiliyor olmasıdır. Bütçeleri sarsmayacak, ihtiyaç halinde devam edilip – iptal edilebilecek bir kolaylığı sunması da son derece önemli.

Öyleyse, veri güvenliği için daha neyi bekliyorsunuz? Başınıza gelmeden, tedbirlerinizi alın – teknolojinin keyfini çıkarın…Alternate Text