Yedeklerden Geri Dönüşte Bulut Teknolojisinin Önemi

İster bireysel ister kurumsal olsun her türlü veri yedeklenmek zorundadır. Yedeklerinize her zaman güvenle erişim sağlayabilmenin en kısa yolu ise bulut yedekleme olmaktadır. Peki, bulut yedekleme nedir, Yedeklerden geri dönüşte bulut teknolojisinin önemi ve güvenilirliği var mı?

Bulut Yedekleme Nedir?

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda bulut teknolojisi, bulut yedekleme ve yedeklerden geri dönüşte bulut teknolojisinin önemi konularına değinmek istiyoruz. Ayrıca pek çok kişinin kafasında soru işareti olan bulut teknolojisi güvenilir mi endişelerine de artık son vermek istiyoruz.

Bulut yedekleme nedir sorusunun yanıtı ile başlayacak olursak tüm verilerinizin internet üzerinden 7 gün 24 saat erişim sağlayabileceğiniz bulut sunucu sistemlerine aktarılması işlemidir. Bulut teknoloji sistemleri düzenli olarak kontrol altında tutulmakta olup her türlü hack girişimlerine karşı yüksek güvenilirliğe sahiptir.

Son dönemlerde artan fidye yazılım saldırıları sebebi ile kişisel ya da kurumsal bilgisayarlarınızın güvende olduğunu söylemek pek mümkün değil. Ancak verilerinizi bulut sunucular üzerinde saklarsanız % 100’e yakın bir güvenilirlik elde edebilirsiniz. Bu nedenle de biz yedekleme de bulut sunucu kullanımının çok önemli olduğunu ısrarla söylemekteyiz.

Şirket Datalarının Yedeklenmesi İçin Neden Bulut Yedekleme Tercih Etmeliyiz?

Şirket Datalarının Yedeklenmesi İçin Neden Bulut Yedekleme Tercih Etmeliyiz?

Şirket datalarınız içerisinde yazışmalar, önemli dosyalar ve muhasebe programı verileri yer almaktadır. Şirketler tüm bu verileri ya mevcut bir bilgisayar üzerinde yedeklemekte ya da harici bellekler üzerine yedek almaktadır.Ancak burada çok önemli 2 sorun ile karşı karşıya kalınmaktadır.

1. Yedek alınan bilgisayar ya da harici belleğin bozulması

2. Yedek alınan bilgisayar ya da harici belleğin fidye yazılım saldırısına maruz kalması

Her iki durumda şirketler için önemli bir güvenlik sorunu oluşturmaktadır. Şirket bilgilerinin çalınması hiçbir firma tarafından istenmeyecek bir durumdur. Yedeklerden geri dönüş yapılması gerektiği durumlarda ellerinde kullanılmayacak durumda bir yedek ile kalmak ise bir şirketin başına gelebilecek en kötü olaydır.

Firmamız bu durumlar ile baş başa kalmamanız için bulut yedekleme sistemini en ekonomik fiyat ve ödeme koşulları ile sizlere güvenle sunmayı vaat etmektedir. Veri kaybı, hack gibi tüm sorunlara karşı güvenli, 7 gün 24 saat dilediğiniz cihazdan erişim kolaylığı ile sunulan bu hizmetimiz sayesinde artık aklınızda hiçbir endişe kalmayacak.

Yedeklerden Geri Dönüşte Bulut Teknolojisinin Önemi

Yedeklerden Geri Dönüşte Bulut Teknolojisinin Önemi

Hack, fidye yazılım gibi tüm saldırı girişimlerine karşı yüksek korumaya sahip bulut teknolojisi, şirketlerin tüm verilerini güvenle saklama imkanı sunuyor. Özellikle muhasebe yazılımlarına ait tüm verilerin düzenli ve güvenli bir şekilde saklanmasını ister misiniz? Bu konuda size sunduğumuz “Yedekler Buluta” hizmeti ile ne gibi imkanlara sahip olabileceğinizden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Netsis Yedek

Türkiye’de en çok tercih edilen muhasebe yazılımları içerisinde yer alan Netsis, yedekleme sistemi sayesinde verilerinizin düzenli olarak saklanmasına olanak sağlıyor. Ancak pek çok şirket Netsis yedeklerini mevcut bilgisayarları üzerinde saklamak ile ne kadar doğru yapıyor orası büyük bir şüphe!

Hiçbir zaman başımıza gelmez denilen durumlar gün oluyor ki sizlerin de başınıza gelebilir. Yedek aldığınız bilgisayar bozulabilir hatta çalınabilir ve siz elinizde hiçbir yedek olmadan büyük sorunlar ile başbaşa kalabilirsiniz. Biz bu günleri düşünerek “Yedekler Buluta” hizmetimizi sizlere sunuyoruz.

Bulut teknolojisi kullanarak Netsis yedek sistemini ayarlayabilir ve yedeklerinizin düzenli olarak bulut sunucuya yüklenmesine izin verebilirsiniz. Böylece tüm verileriniz % 100’ e yakın güven içerisinde kalacaktır. Yedeklerden geri dönüş yapmanız gerektiğinde ise dilediğiniz bilgisayardan hızlı ve güvenli bir şekilde Netsis yedek dosyalarını yükleyebilirsiniz.

Mikro Yedek

Oldukça fonksiyonlu özelliklere sahip Mikro muhasebe programı pek çok firma tarafından tercih edilmektedir. Mikro yedek almak amacı ile mevcut bilgisayarınız yerine bulut sunucularımızı tercih etmeniz size büyük faydalar sağlayacaktır.

Mikro muhasebe programları içerisinde işletmenizin tüm hesapları yer alıyor ve bu verilerin her biri oldukça değerli. Bu nedenle güvenli Mikro yedek için bulut sunucu tercih edebilirsiniz. Yedeklere ihtiyaç duyduğunuz her an bulut teknolojisi size ihtiyacınız olan tüm dosyaları sunmaya hazır olacaktır.

ETA Yedek

İşletmenizde muhasebe programı olarak ETA yazılım mı kullanıyorsunuz. Tüm muhasebe programlarının yedeğini bulut sunucular üzerinde yedekleyebildiğiniz gibi ETA yedek içinde uygun bir yapıya sahibiz. Yedeklerden geri dönüşte bulut teknolojisi size tüm yedeklerinizi güven içerisinde saklama, indirme ve geri yükleme kolaylığı sağlıyor.

Yedeklerden geri dönüşte bulut teknolojisinin önemi her zaman erişim kolaylığı sağlamasının dışında verilerinizin güvenle saklanıyor olmasındadır. Bilgisayar, harici bellek gibi fiziki cihazlar üzerinde yer alan yedeklerinizin bozulma, kaybolma ya da çalınma riski var iken sizce bu riske girmeye değer mi?Alternate Text